katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 10.8.2001
Otázka:
Slyšela jsem, že smrt je následkem dědičného hříchu, zajímalo by mne tedy proč umírají i zvířata, která se vůči Bohu prvotním hříchem neprovinila. Je to něco jako kolektivní vina nebo je smrt něco naprosto přirozeného, co s prvotním hříchem nemá nic společného?Děkuji za odpověď.
Odpověď:
V listu Římanům (Řím 6,23) je skutečně napsáno: "Mzdou hříchu je smrt, ale darem Boží milosti je život věčný v Kristu Ježíši, našem Pánu." Ovšem v Písmu pojem "smrt" nemá vždy stejný význam. Následkem hříchu je "smrt duchovní" - odloučení od Boha. Prvním hříchem člověk spíše ztratil schopnost chápat smrt fyzickou jako součást života (tak, jako se loučíte s dětstvím, s dospíváním a přecházíte do dalšího období). Fyzická smrt je tedy něco přirozeného, jen my ji pokládáme za něco "strašného", protože díky zaslepení první vinou nevidíme "za". Pouze víra nám otvírá oči a nakolik věříme, natolik budeme i chápat smrt.
Jediným rizikem, které se krývá "za" je právě nebezpečí duchoní smrti - že se dobrovolně vyloučíme ze stavu blaženosti - života s Bohem. Musíme se snažit, aby se to nestalo. :-))
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest