katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 26.8.2005
Otázka:
Dobrý den, před dvěma dny se mi dostala do rukou kniha Životopis Terezie z Avily a přečetla jsem ji během dvou dnů. Ráda bych touto cestou řekla, že se mi tento příběh velmi líbil a hodně mě zaujal natolik, že uvažuji, jestli by to nebyla cesta pro mě, protože cokoliv, co se týká života v klášteře, mě už dlouhou dobu zajímá a hledám dostupné informace. Nicméně ráda bych se zeptala, jakým způsobem by se dala karmelitánská spiritualita rozvíjet v běžném civilním životě. Přece jenom si myslím, že osobní setkáávní a vedení by bylo lepší než „pouhá“ četba knih. Dále mě napadla taková idea, jestli by se dalo nějak propojit vnímání této spirituality a chuť být poslušnou partnerkou dobrému muži, to vše v rámci oboustranné uspokojující lásky.
Odpověď:
Svým dotazem jste mi připomněla ženu, která je již prohlášena za svatou a která byla také fascinována životopisem Terezie z Avily, přečteným během jediné noci – židovskou filosofku Editu Stein čili Terezii Benediktu od Kříže. Životopis byl pro ni impulsem ke konverzi ke katolictví, později se sama stává karmelitkou. Pro vás by mohly být zajímavé informace o tzv. karmelitských terciářích čili „třetím řádu“, jenž sdružuje laiky – muže a ženy, kteří mají blízko ke karmelitánské spiritualitě, ale necítí povolání k životu v klášteře a žijí ve světě, ať už jako svobodní či v manželství. Nejvíce informací o těchto sdruženích a komunitách, o jejich setkávání a nabídkách najdete na www.karmel.cz.
Na otázku odpověděl: Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest