katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 26.9.2005
Otázka:
Chvála Kristu!

Chtěl bych se zeptat, jaký je postoj českého episkopátu k Bratrstvu sv. Pia X., zároveň jak je upraveno slavení „Tridentské mše“.

S Pánem Bohem a děkuji.
Odpověď:
Postoj českého episkopátu se neliší od oficiálního postoje, který zaujímá Vatikán či jiná biskupství: Bratrstvo Pia X. není v souladu s Katolickou církví, ale je pokládáno za schizmatické hnutí. Kněží, kteří se přidrželi Tridenského ritu, jsou sdruženi do Bratrstva kneží sv. Petra. Je v kompetenci diecézního biskupa, aby určil místo a kněze, který bude bohoslužby v tridenském ritu sloužit. V Brně je touto službou pověřen otec Zdeněk Pospíšil a bohoslužby jsou v kostele Svaté Rodiny Brno-Grohova. Informace o tom, kde jsou „tradiční bohoslužby“ slouženy v jiných diecézích, je možné získat dotazem na konkrétním biskupství.
Na otázku odpověděl: Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest