katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 23.9.2001
Otázka:
Již několik let mám strach jít k svátosti smíření. Když si projdu zpovědní zrcadlo,jsem dost zhnusen. Navíc mne trápí svědomí.Přidaly se zdravotní potíže. Zdá se mi,že stav duše se odráží ve stavu těla.
Odpověď:
Tělo a duše si skutečně nesmíme představovat jako dvě samostatné jednotky bez vzájemné interakce. Velmi zajímavou knihou o promítnutí lidského hříchu do somatických změn je: ANNE MAGUIROVÁ, Stíny duše, Portál, Praha 1999. Stojí to za přečtení...
Ale konkrétně k Vašemu problému: Není třeba mít strach. Zkuste se domluvit s nějakým knězem a poprosit jej o přípravu na svátost smíření. Vždyť jde o setkání s odpouštějícím Bohem (viz podobenství o Marnotratném synu). Jako pomůcka pro zpytování svědomí slouží již zmíněné zpovědní zrcadlo, Desatero, text Blahoslaventví (Mt 5), trojí vztah (k Bohu, k bližnímu, k sobě). Toto jsou pomůcky. Důležité je nebát se pojmenovat stav svědomí a vyslovit všechna vnitřní zranění.
Pomůže třeba přihlásit se na nějaká duchovní cvičení apod.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest