katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 5.8.2005
Otázka:
Měla bych dotaz ohledně pojmu „apoštolský nuncius“. V podstatě vím, že je zástupcem české církve ve Vatikánu, ale jinak skoro nic. Proto bych ráda věděla více.
Odpověď:
Apoštolský nuncius není zástupcem české církve ve Vatikáně, nýbrž papežským velvyslancem v České republice. Katolická církev jako taková má mezinárodní suverenitu, krom toho je papež hlavou státu Vatikán a jako takový může udržovat s vládami jednotlivých států diplomatické styky – zastupitelem na úrovni velvyslance je právě apoštolský nuncius. Z tradice od Vídeňského kongresu (1814) přísluší nunciovi čestné první místo mezi diplomaty akreditovanými v dané zemi (diplomatickým jazykem řečeno, apoštolský nuncius je doyen diplomatického sboru).
V současné době je apoštolským nunciem Mons. Diego Causero, Apoštolská nunciatura sídlí v Praze na Voršilské 12.
Katolickou církev v České republice zastupují ve Vatikáně biskupové na návštěvě ad limina apostolorum (lat. „u apoštolských prahů“). Náš velvyslanec ve Vatikáně nezastupuje české katolíky, ale Českou republiku.
Na otázku odpověděl: Zdeněk Drštka
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest