katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 1.10.2001
Otázka:
Proc vsemohouci a vsevedouci Buh stvoril nas ubohe lidi, veda pritom, ze zhresime, a ze se bude muset za nas sam obetovat? Odkud se vlastne vzalo zlo? Na zacatku prece stoji Buh=Laska, jak se tedy laska sama od sebe muze promenit v nenavist?
Odpověď:
Máte pravdu: láska, myslím tím opravdová láska, se v nenávist změnit nemůže. Jediné, co bezpodmínečná a úplná láska riskuje, je to, že může být odmítnuta. Tím, že láska miluje a nenutí, má milovaný svobodu, jaký postoj k ní zaujme: buď ji přijme a "stane se součástí Lásky", nebo ji vědomě odmítne a postaví se mimo. Obrazný příběh o pádu člověka v ráji (Gen 3) vysvětluje původ zla: Bůh není původcem zla, zlo je dílo lidského rozhodnutí, když mezi sebe a Boha postavil svou pýchu "být jako Bůh". Tak jako slunce není možné vinit ze stínu, tak ani zlo nepochází od Boha, ale je tam, kde ho člověk vědomě odmítne.
Ačkoli člověk "zplodil" zlo, přesto nenarušil samotného Boha a jeho záměr. Protože si člověk se stavem, do kterého se vlastní vinou dostal, neví rady, poslal mu svého Syna, aby nás lidi přivedl zpět ke Svému a našemu Otci.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest