katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 3.7.2006
Otázka:
Zrovna čtu jednu knihu, kde se píše o mariánské medaili, která se začala razit po zjeveních, které měla Kateřina Laboure. Tohle téma už jsem našel i v otázce č. 1290. Můžete mi, prosím, říct, jestli se tyto medaile razí dodnes, popřípadě jestli církev doporučuje je nosit?
Odpověď:
Ano, tyto medaile se razí dodnes a jsou běžně k sehnání v katolických knihkupectvích či obchodech s náboženskými potřebami.
Církev v žádném případě nebrání tomu, aby je věřící nosili, pokud je to spojeno s pravou mariánskou úctou a vírou a správným vědomím o účinnosti medailí a jiných předmětů náboženské úcty. Někteří lidé totiž takovým a podobným medailím přikládají až magické účinky, což se neshoduje s vírou církve.
Na otázku odpověděl: Zdeněk Drštka
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest