katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 26.4.2006
Otázka:
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jestli je možné být členem pastorační rady farnosti pokud ještě nemám 18 let (volby budou tento měsíc, 18 mi bude v červnu). Jestli je možná nějaká výjimka nebo něco podobného. Děkuji za odpověď.
Odpověď:
Jsem přesvědčen, že je to možné. Určitě záleží na stanovách farní pastorační rady. Ty jsou v některých diecézích, v jiných nejsou. Pokud přímo v diecézi nejsou nebo jsou jen rámcová doporučení, pak si takové stanovy může připravit farnost sama. Ať už jsou stanovy (může se udělat výjimka) nebo ne, jde spíš o pastorační moudrost místního faráře, a pokud je nějaký rozumný důvod, aby tam byl zvolen nebo jmenován třeba člověk mezi 15 až 18 lety, proč ne. Může zastupovat generaci "náctiletých". Moje malá zkušenost mi říká, že bych takové výjimku udělal, pokud bych to v dané farnosti viděl jako správné. Jsou ale farnosti, kde by to to pravé ořechové nebylo. U vás bude záležet na tom, jak nastaví pravidla předchozí farní pastorační rada, ... a jestli Vás do rady lidi zvolí :-).
Mimochodem, těší mě zájem mladého člověka o aktivní zapojení se do života farnosti, třeba skrze farní radu.
Přeji pěkný den.
Na otázku odpověděl: Mgr. Petr Nešpor
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest