katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 11.10.2001
Otázka:
Zdravím Vás všechny!
Mám dotaz ohledne hledání místa (rádu, kongregace) kam mne chce Buh dovést. V blízké dobe je prede mnou návšteva spolecenství rádových sester. Muzete mi poradit na co dát pozor, na co se ptát, k cemu být otevrená?
Poslední dobou stále více vím co chci delat - privádet blizní k Bohu, pomáhat tem kterí hledají sebe, své já a snad casem také neco víc... Pro mne je to nádherné, i kdyz nárocné. Jen se bojím ze je to má vule, predstava... Jak poznám ze to chce skutecne Buh?
Úplne náhodou nevíte o nejakém rádu který by se zabýval evangelizací, pastorací...? Jsem v neokatechumenátní ceste a vím ze mi tenhle styl spolecenství bude chybet. Existuje rád který by zil podobným zpusobem mezi laiky?
Díky za zodpovezení otázek.
At Vám všem Pán zehná a provází Vás svou milostí.
Odpověď:
Mohu doporučit pouze dvě věci: mít otevřené srdce a tělesné smysly (zrak, uši...). Povolání k duchovnímu životu nebo ke kněžství není totiž výběr zaměstnání, kde by se člověk mohl realizovat, ale dání se k dispozici, ke službě Bohu a lidem. Jistě, že člověk musí reálně vážit své schopnosti, jaký nástrojem a pro co může být. Stejně tak bývá na počátku duchovního povolání oslovení nějakým společenstvím či osobním příkladem, který strhne, povzbudí a motivuje.
Co se týče konkrétně řádu, existuje kniha: Řeholní život v Českých zemích, Karmelitánské nakladatelství 1997. V ní najdete ženské řády a kongregace působící v České republice včetně jejich zaměření. Pak je dobré se třeba přihlásit na duchovní cvičení pořádané určitým řádem nebo požádat o možnost prožít nějakou dobu ve společenství.
Co se týče obavy, zda to není pouze lidská vůle a představa - řeknu Vám svou vlastní zkušenost:
Asi každý náš skutek je poznamenán tak trochu egoizmem, ješitností, vlastními cíli a ideály. Ale kandidatura, noviciát a konečně celý život zasvěceným způsobem bývají dostatečně dlouhá doba, aby nás Bůh našich prospěchářských ideálů zbavil. Ty krize, které přijdou, jsou takovým obrušováním, kdy člověk zjistí, že vydržet v takovém způsobu života pouze z lidského rozhodnutí je nemožné, a to, co jej drží nad vodou, není lidská jistota, ale Boží povolání. Co je v době přípravy důležité, je skutečná upřímnost k sobě, odvaha svěřit se v pochybnosti Bohu a duchovnímu vedení. Právě pochybnosti a různé "krize" mohou povolání skutečně vytříbit.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest