katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 28.7.2006
Otázka:
Mne trápí gong, který zazní co 12 vteřin, že umřelo dítě na hlad a podobenství posledního soudu, kde zazní jedna z otázek ...když jsem měl hlad, dali jste mi najíst?
Tuším, že největším problémem tohoto světa není terorismus ani globalizace, ale vlažnost učeníků.
Odpověď:
Chvála Kristu,
je moc dobře, že vnímáte utrpení našich bratří a sester, kteří žijí daleko. To, že Vás to trápí, je ale jen výzva. Důležitá je pak Vaše "nevlažná" a praktická odpověď. Každý křesťan je zcela bez pochyby poslán pomoci druhým lidem. Jak to může udělat? Konkrétní případ hladu ve světě je výzvou k podílení se na činnosti charity. Existuje velmi zdařilý projekt adopce na dálku, do kterého se můžete zapojit. Bude vynikající, pokud k němu získáte i další lidi. Stejně projekty podpory v misijních zemích, kde jsou zapotřebí školy a nemocnice je Vám plně k dispozici. O sbírkách na oběti humanitárních katastrof ani nemluvě. Každý máme povinnost se do těchto projektů zapojit a je výborné pokud pro ně získáme i další lidi, vždyť jako češi patříme mezi nejbohatší obyvatele této planety.
Lékem na vlažnost je začít něco dělat. A člověk musí začít tím, že se podle svých možností zapojí do toho, co se mu nabízí, protože díky církvi není ve své snaze osamocen. Možná časem zjistí, že je potřebný ještě jiný způsob a pak je na čase ho spustit.
Ať Vám Bůh při Vaší praktické činnosti pro bližní žehná

Martin Vařeka
Na otázku odpověděl: Martin Vařeka
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest