katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 13.2.2006
Otázka:
Při návštěvě Brna jsem loni na podzim zašel "k Jakubovi" a ve farním zpravodaji Svatý Jakub Brno (říjen 2005) jsem našel vložen propagační leták Ivo Bendy a jeho "vesmírných lidí". Docela jsem se zděsil, protože si myslím, že je to spolek pochybný a s křesťanstvím nemá nic společného. A Váš názor?
Odpověď:
Samozřejmě, jde o sektu, která skutečně nemá s křesťanstvím mnoho společného. Sv. Jakub je velice frekventovaný kostel, celodenně otevřený a není žádný problém do lavic nebo třeba do volně položených farních zpravodajů cokoli vložit. Je to obvyklá praxe podobných skupin, která má vzbudit zdání legitimity propagovaných myšlenek (viz odkazy na známé osobnosti apod.). Pokud se s něčím podobným setkáte, poprosil bych Vás, abyste se trochu zdržel a ty letáky zase vyndal. Je to dobrá služba nejen pro postiženou farnost.
Na otázku odpověděl: Jan Hanák
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest