katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 18.1.2007
Otázka:
Přeji Vám pěkný dobrý den.
Chci se Vás zeptat, jak je to v dnešní době se vstupem do kláštera. Ačkoli jsem věřícím člověkem po celý svůj dosavadní život, o této konkrétní problematice nevím víceméně nic. Za jakých podmínek může mladý člověk, který si zvolil tuto cestu, do kláštera vstoupit a co všechno musí tento uchazeč splňovat? Tuto otázku kladu v obecném slova smyslu, jelikož tyto podmínky a požadavky se jistě u jednotlivých řeholních řádů liší. Předem děkuji za odpověď a ještě jednou Vám přeji pěkný den.
Odpověď:
Pro přijetí kandidáta do řehole nejsou dány nějaké formální podmínky specifické pro jednotlivé řády. Snad jediným kritériem je, že člověk musí cítit povolání pro danou řeholní rodinu. To znamená, že se cítí být oslovený osobností zakladatele a posláním řádu a chce žít podle daných řeholních pravidel daného řádu. Potenciální zájemci se zpravidla mohou s životem řehole blíže seznámit zpočátku tím, že spolupracují na aktivitách řádu, zúčastňují se akcí řádem pořádaných (např. setkání, duchovní cvičení apod.). Pokud se v dané spiritualitě najdou, mohou požádat o přijetí do řádu, které bývá realizováno v několika stupních od kandidatury, postulátu, noviciátu, přes časné sliby až k věčným řeholním slibům. O přijetí rozhoduje daný řeholní představený na základě prověření vhodnosti kandidáta: zda usiluje o dobrý duchovní život, má základní zdravotní a psychické předpoklady pro život v řeholní komunitě, je schopen plnit závazky řeholního života apod. Celý proces přijetí do řehole je individuální s důrazem na to, aby kandidát sám poznal, zda je do dané řeholní rodiny Bohem opravdu povolán.
Na otázku odpověděl: Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest