katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 22.9.2001
Otázka:
Mám na vás otázku.Seznámil jsem se z dívkou která je o 14let mladší než já.Mě je 30 a jí skoro 17let.Jsem její první kluk,myslím tím ve všem.Mám ji moc rád a ona mě taky,jsme spolu 3 měsíce a pořád je to hezčí a hezčí,ale moc se bojím,že se něco může stát.Její rodiče nevědi kolik mi je,(vypadám mladší)ale chodím k nim a znají mě.Ona o mě ví všechno a nevadí ji to.Napište mi prosím jestli to má smysl. Díky R.
Odpověď:
Na tuto otázku Vám nemohu dát vyčerpávající odpověď ANO nebo NE. Spíš několik podnětů. V zásadě není věk tak rozhodující, ale partneři by si měli uvědomit, že to s sebou nese některé skutečnosti. Mohou zde být názorové rozdíly způsobené věkem, rozdílnost vyspělosti apod. Toto není nepřekonatelné. Muž ve 30 letech je již většinou do určité míry zkušená a vyzrálá osobnost (samozřejmě relativně). To se rozhodně nedá vždy s určitostí říci o sedmnáctileté dívce. Minimálně je zde bezpochyby rozdíl v chápání vztahu a jeho perspektivy - zatímco třicetiletý člověk již hledá trvalý (ba celoživotní) vztah, chce založit rodinu atd., v sedmnácti letech spíše člověk hledá vztah spíše citový. Ale není to pravidlem. Jsou lidé, kteří jsou již v 17 - 18 letech vyspělé osobnosti, a jsou také třicetiletí "puberťáci". Rozhodně bych nespěchal s vážnějšími závazky. Mohlo by to být zklamání už třeba z toho důvodu, že dospívajícím dívkám někdy impomují zralí muži proto, že v nich hledají "otce". To je ovšem dočasná záležitost.
Že se rodiče Vaší dívky dozví jednou Váš skutečný věk, o tom není pochyb. Jistě, že rodiče nerozhodují o manželství svého dítěte, na druhé straně do nej často zasahují. I s tím musíte počítat.
Zda má Váš vztah smysl, na to si časem musíte odpovědět pravdivě a upřímně sami. Rozhodně však stojí za to uvažovat o radách těch, kdo vás znají.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest