katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 11.5.2007
Otázka:
Synovec se chystá jít k biřmování a za patrona si zvolil sv. Tomáše Mora. Nemohu nikde zjistit, kde je tento statečný světec pochován, má v úmyslu se vypravit do míst, kde jsou uloženy jeho ostatky. Je to známo? Kde lze tyto informace o svatých najít kromě knihy Rok se svatými, kde ovšem není všechno?
Odpověď:
Podle informací, které se mi podařilo zjistit na internetu, bylo tělo sv. Tomáše Mora pohřbeno v kapli sv. Petra v okovech, tedy ve vězeňské kapli londýnského vězení Tower. Podle všeho by měla být přístupná v rámci turistické prohlídky Toweru.
Hlava sv. Tomáše Mora byla po popravě stětím vystavena na Londýnském mostě, pak ji získala Margaret Roper, dcera sv. Tomáše. Dnes je uchovávána v kostele sv. Dunstana v Canterbury.
Další informace o tomto světci, patronovi právníků, státníků a politiků, jsou dostupné v češtině na stránkách internetové encyklopedie Wikipedia, obsáhlejší texty jsou pak v angličtině v její anglické mutaci nebo na stránkách Katolické encyklopedie. Na další stránky může nasměrovat internetový vyhledávač.
Na otázku odpověděl: Zdeněk Drštka
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest