katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 7.3.2008
Otázka:
Dobrý den, chci se zeptat, jaké oblečení je vhodné na den křtu dospělého člověka, ženy.
Případně prosím o o tip, kde najdu odpověď.
Děkuji a přeji požehnaný den.
Odpověď:
Konkrétní předpisy, které by upravovaly oblečení kandidátů křtu, neexistují, volba je ponechána osobnímu vkusu a zdravému rozumu.
Křest je zcela mimořádná událost, která nás potká jen jednou za život. Zvláště v případě dospělého člověka je také jedinečným, výjimečným zážitkem. Proto bych se přimlouval za oblečení spíše slavnostní než všední (ovšem s mírou vkusu – křest není módní přehlídka). Jako adekvátní situace by mohla posloužit např. promoce nebo státní závěrečná zkouška na vysoké škole.

To, jak se člověk obléká do kostela, k přijetí svátostí a k účasti na bohoslužbách, není samozřejmě to nejdůležitější – tím hlavním je živá víra. Ovšem nedbalé oblečení dosti snižuje věrohodnost upřímného přesvědčení člověka, který chce tu kterou svátost přijmout. Nechci tím samozřejmě říci, že ten, kdo nemá ve svém šatníku vybranou večerní toaletu, by kvůli tomu neměl chodit na mši, to v žádném případě. Ale pokud si mohu vybrat mezi oblečením různé úrovně, pak bych se měl ptát, co je pro mě motivací k té či oné volbě.

Stručně a jednoduše: kdyby se mě ptala např. sestra nebo neteř, která by se chtěla dát v dospělosti pokřtít, co si má obléci, doporučil bych jí slušivé a střízlivé šaty, kostýmek apod.
Na otázku odpověděl: Zdeněk Drštka
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest