katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 19.9.2001
Otázka:
Dobrý den, zajímal by mne Váš názor na Americany-katolíky (a krestany vubec), kterí vyjdou z kostela, kde se konala mse sv. za obeti terorismu, a vytáhnou transparenty s hesly Bombardujte! (není to totéz co Zabijejte???) Jak se to váze k prikázání Nezabijes? Neprotirecí si tím???? Díky predem za odpoved. (tím nechci ríct, ze sympatizuji s teroristy, ale mám pocit, ze pri bombardování prijdou o zivot tisíce nevinných...)
Odpověď:
Jistě, že takové jednání nelze schvalovat. Nemyslím si, že by bombardování něco vyřešilo a k potrestání pravých viníků by tím určitě nedošlo. Spíše znovu k utrpení nevinných.
Na druhou stranu, ovšem znovu připomínám, že takový počin nelze prohlásit za "křesťanský", je třeba se trochu vžít do situace manifestujících. My to posuzujeme v klidu, bez nějakých předsudků, oni to prožili a snad jsou zaslepení i bolestí ze ztráty přátel nebo příbuzných. Volání po pomstě je v této situaci lidsky docela pochopitelné, protože udělat krok k opravdovému odpuštění je skutečně velmi obtížné a trvá to často velmi dlouho. Aby k odpuštění došlo, za to bychom se všichni měli modlit.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest