katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 15.4.2008
Otázka:
Dobry den,

prosila bych o odpověď na otázku, jak je to v případě člověka, který byl jako malý pokřtěn, ale ve víře nebyl vychováván. Teď je dospělý, hledá a snad i nachází cestu k Bohu, chodí každou neděli do kostela. Kdyby chtěl přistoupit k přijímání, musí absolvovat nějakou dlouhodobou přípravu? Nebo „stačí“ se vyzpovídat a pak už může k přijímání chodit? U prvního svatého přijímání jako dítě nebyl.

Děkuji moc za odpověď.
Odpověď:
Je pěkné, že se křest v onom člověku tak „uchytil“, že Bůh svým vlastním způsobem nahradil to, co měli vlastně malému křesťanovi přinést rodiče. Zpověď je samozřejmě nezbytnou podmínkou k tomu, aby člověk přistoupil ke svatému přijímání. Zřejmě však bude potřeba ještě před přijetím obou svátostí vykonat malou přípravu. V rozhovoru s knězem se ukáže, co je třeba doplnit ze znalostí i z dalších prvků křesťanského života. Svátosti nefungují magicky ani izolovaně od ostatního života, patří k nim i prvek přípravy, naslouchání Božímu slovu a společného života s ostatními křesťany. Každý je k nim však pozván, zejména tehdy, jestliže již prošel onou bránou ke svátostem, kterou je křest.
Na otázku odpověděl: R.D. Mgr. Leo Zerhau
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest