katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 21.5.2008
Otázka:
Jsem katolička (římskokatolická církev) a chtěla bych se účastnit některých akcí (duchovní cvičení pro mladé např. týden ve Skotských horách) pořádaných komunitou Emmanuel (dočetla jsem se, že patří pod charismatické hnutí – a to je provázáno s letničním hnutím, které je evangelické). Nevyznám se v těchto komunitách a nevím, jestli je pro mě vhodné, abych se účastnila jejich aktivit. Nerada bych, aby mě nějak ovlivnili (vlastně nevím, co od nich můžu očekávat) a jestli se raději nemám držet římskokatolické církve a být se „svými“.
Odpověď:
Komunita Emmanuel je nepochybně katolická, žije a působí v katolické církvi a neodchyluje se od její nauky. Spíše než o provázanosti na letniční hnutí z nekatolického prostředí by se dalo hovořit o paralele s tímto proudem. Komunita Emmanuel sdružuje věřící všech stavů (manžele, svobodné i kněze), jeden z brněnských členů-kněží je učitelem na CMTF v Olomouci.
Podle dostupných informací je týden ve skotských horách již obsazen.
Pokud byste se chtěla s brněnskou komunitou blíže seznámit, mohu vám doporučit např. otevřené společenství mladých (do 35 let), které se schází vždy ve středu v 19.00 na adrese Lidická 24. Další informace Vám poskytnou internetové stránky www.emmanuel.cz.
Na otázku odpověděl: Zdeněk Drštka
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest