katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 3.10.2001
Otázka:
Prosím o vyjadrenie k téme "Darwinova teória" v učive dejepisu, konkrétne na cirkevných školách. Nestotožňujem sa totiž s názorom kolegýň prechádzať túto tému mlčky. Ďakujem (učiteľka na zákl.cirk. škole)
Odpověď:
Není důvod, proč se vyhýbat evoluční nauce na církevní škole (píšu spíše evoluční nauka, protože konkrétně Darwinova teorie jako vysvětlení mechanizmu vývoje je už dnes z pohledu vědy překonána). Písmo není v rozporu s vědeckým poznáním. Prvních 11 kapitol Genese není přírodovědný text, ale oslavný hymnus na Boží tvoření, vyprávění, které na základě obrazného příběhu předává jinak těžce sdělitelnou pravdu. Zatímco přírodní vědy zkoumají "jak svět vznikl", Bible odpovídá na otázku "proč vznikl, co je smyslem stvoření, atd." Je dobré na tomto místě žáky upozornit na existenci literárních druhů v Písmě a vysvětlit smysl jednotlivých příběhů.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest