katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 25.9.2001
Otázka:
Casto na me neverici utoci otazkou poceti z Ducha svateho. Odpoved, ze jde o tajemstvi, neni uspokojiva. Vsechny zazraky,ktere popisuje Bible, jsou pro ne pochopitelne, ale toto ne. Vzdy pro vznik noveho zivota je potreba dvou bunek (vajicka a spermie). Kde se ta spermie vzala? Jak to mam vysvetlit?
Odpověď:
Obávám se, že tuto otázku budete muset vznést někomu mnohem kompetentnějšímu, než jsem já (aspoň se o to více můžeme těšit na setkání s Bohem na věčnosti ;-)). Jediným zdrojem o panenském početí je Lukášovo evangelium a Lukáš se podobným problémem nezabýval (nehledě na to, že vůbec netušil něco o existenci vajíčka a spermie). Co chtěl evangelista říci je toto: Ježíš není syn člověka (Josef není jeho pravý otec), k početí došlo z Boží vůle a spolupráce člověka - Marie. Nic víc, nic míň. Vše ostatní by byly jen a pouze lidské spekulace a ty by zde nerad prezentoval jako bernou minci, protože každé takové vysvětlení dosti pokulhává.

PS: Spekulativní důvod bych osobně viděl otázce původu života: pokud je Bůh původce života a člověk pouze participuje na schopnosti "dávat život", pak je celkem jedno, jakým způsobem. Protože ten, kdo je v posledku sám ŽIVOT (Bůh), není v tomto případě z principu omezen "nemožností", ale člověk pouze nezná mechanizmus uskutečnění, protože je odlišný od běžného způsobu...
(znovu připomínám, že jde pouze o filozofickou spekulaci :-))
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest