katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 3.6.2008
Otázka:
Dobrý den, chtěla bych nechat pokřtít svou 12letou dceru. Mohli byste mi, prosím odpovědět, co je k tomu všemu zapotřebí, co je třeba absolvovat, pokud pocházíme z ateistické rodiny? Může se nechat pokřtít i dospělý člověk? Děkuji.
Odpověď:
Pěkný den.
Samozřejmě je to možné, v obou případech, tedy u 12leté dcery i u dospělého člověka. Základním kritériem pro přijetí křtu je křesťanská víra v Boha jakožto Otce, Syna a Ducha Svatého – samotný křest se právě děje slovy: (Aleno, Jiří…) já tě křtím ve jménu Otce i Syna i Ducha Svatého. Protože u dospělého i u 12letého člověka se u křtu už předpokládá zcela uvědomělý životní krok, předchází křtu tzv. katechumenát, kde je žadatel zapojený do života místních křesťanů, poznává jejich hodnoty, evangelium samotné a učení Církve, aby přijetí daru křtu bylo skutečně na základě zralého postoje osobní víry.
V tomto smyslu doporučuji najít ve vaší blízkosti farnost, kde se takové přípravy – katechumenát – dějí, a tam podrobněji pohovořit o vašem přání s místním knězem. Moc přeji, aby tato vaše touha pokračovala dále správným směrem.
Na otázku odpověděl: Mgr. Petr Nešpor
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest