katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 26.11.2008
Otázka:
Rád bych věděl, kdy začíná advent. Slavností Krista Krále, pondělím po, nebo až 1. adventní nedělí?
Odpověď:
Jak správně tušíte, začíná advent až první adventní nedělí. Kdybychom chtěli být přesní, můžeme říci, že advent začíná prvními nešporami první adventní neděle – podle tradičního chápání, které řadí k neděli i její předvečer.
Slavnost Ježíše Krista Krále je poslední nedělí liturgického roku; jako i ostatní neděle, je tento den prvním dnem následujícího týdne, který se počítá jako 34. v liturgickém mezidobí a končí následující sobotou.
Pro letošek tedy platí, že posledním dnem stávajícího liturgického roku je sobota 29. listopadu (sobota 34. týdne v mezidobí) a advent (a s ním i nový liturgický rok) začíná nedělí 30. listopadu (první nedělí adventní).
(Pro doplnění uvěďme, že milánská arcidiecéze používá tradiční kalendář se šesti adventními nedělemi; zde tedy letos začal advent již 16. listopadem.)
Na otázku odpověděl: Zdeněk Drštka
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest