katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 19.10.2001
Otázka:
Prave se nachazim na uzemi Velke Britanie.Zajimalo by me jak mohu pristoupit ke svatosti smireni jestlize moje anglictina neni dost dobra abych knezi rozumela a on me?Co mam delat?Neni nekde v Anglii nejake ceske centrum?Nebo neslouzi se nekde ceske mse sv.?Dekuji
Odpověď:
Možností máte několik: pokud ovládáte lépe nějaký jiný jazyk (něm., it., fr, šp., port...), určitě najdete stejně disponovaného zpovědníka.
Druhou možností je zpověď prostřednictvím "tlumočníka", ten je ovšem vázán stejným zpovědním tajemstvím jako zpovědník.
Třetí možnost je pokusit se připravit si vyznání v angličtině (pomocí slovníku apod.). Zpovědník pochopí, že jazykem zatím příliš nevládnete, a zjednoduší svůj výklad. Rozhřešení je platné, ať už mu rozumíte či ne.
Poslední možnost je obrátit se na české duchovní centrum Velehrad v Londýně (velehrad@libertysurf.co.uk). Tam získáte více informací a snáze se domluvíte.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest