katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 22.10.2001
Otázka:
Reaguji na otázku o podmínečném křtu. Mám stejný problém, byl jsem křtěn v bazénu, bez dokladu, ale do církve jsem nevstoupil. Nastoupil jsem do katechumenátu a budu pokřtěn pod podmínkou. Jak je to s odpuštěním hříchů? Pan farář mi bude dávat půl hodiny před křtem zpověď a poté půjdu na křest. Budou mi plně odpuštěny hříchy jako při prvním křtu? Mám stále zmatky v odpouštění hříchů.. čtu katechismus, ale je toho na mne moc.
Odpověď:
Je to zcela prosté: Křest samotný odpouští tzv. "dědičný hřích" i hříchy, kterých se člověk do křtu dopustil. Byl-li tedy první křest platný, byly Vám všechny hříchy odpuštěny. Jestliže však platný nebyl, pak musí dojít k "druhému" křtu.
Svátost smíření Vám kněz uděluje zřejmě pro případ, že by první křest platný byl. Pak se zpovídáte za dobu od onoho křtu v bazému do této doby. Pokud křest platně udělen nebyl, je svátost smíření neplatná a hříchy Vám budou odpuštěny při novém křtu. Touto konkrétní kombinací svátosti smíření a podmínečného křtu je zaručeno, že bude očištěn ode všech hříchů.
Pokud je Vám stále něco nejasného v "odpouštění hříchů", nebojte se zeptat kněze, který Vás připravuje. Zřejmě Vás zná nejlépe a pochopí lépe než já, na co položit důraz a co více objasnit.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest