katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 20.1.2009
Otázka:
Vím, že základní povinností každého křesťana je zúčastnit se v neděli a zasvěcené svátky mše svaté. Můžete mi, prosím, vypsat, které jsou ony zasvěcené svátky?
Odpověď:
Můžeme citovat z odpovědi na otázku č. 2881:
Zasvěcené svátky v univerzální církve jsou tyto: Narození našeho Pána Ježíše Krista (25. 12.), Zjevení Páně (6. 1.), jeho Nanebevstoupení a Nejsvětějšího Těla a Krve Kristovy, dále Panny Marie, Matky Boží (1. 1.), Neposkvrněného Početí (8. 12.) a Nanebevzetí Panny Marie (15. 8.), svatého Josefa (19. 3.), svatých apoštolů Petra a Pavla (29. 6.) a konečně Všech svatých (1. 11.).
Česká biskupská konference, která má pravomoc počet zasvěcených svátků upravit podle místních podmínek, redukovala počet zasvěcených svátků na dva: Narození Ježíše Krista (25. 12.) a Slavnost Panny Marie, Matky Boží (1. 1.). Tyto svátky má věřící katolík světit jako neděli svátečním klidem a návštěvou bohoslužby. Ostatní významné svátky je slavení doporučeno, ale není závazné pod hříchem.
Na otázku odpověděl: Zdeněk Drštka
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest