katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 13.11.2001
Otázka:
Dobry den, Mohli byste mi neco napsat o konci sveta. Nabozenstvi maji na tou skutecnost jiny pohled. Mne zrovna zajima hledisko rimskokatolicke Cirkve? Dekuji.
Odpověď:
Římskokatolická církev je v otázkách konce světa poměrně skoupá. Je jisté, že tento svět, který vidíme, jednou skončí. To povrzují i empirické vědy. Konec světa je v bibli dáván do souvislosti s druhým příchodem Ježíše Krista a tzv. posledním soudem. Písmo nikde nepodává "reportáž" z posledního soudu, veškeré texty jsou spíše obrazné (Mt 25,31-46). Taktéž o době konce nemáme žádné informace, narozdíl např. od Svědků Jehovových (srv. Mk 13,32). Ježíš nás pouze vybízí k bdělosti, abychom byli na setkání s Bohem připraveni.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest