katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 29.10.2001
Otázka:
Katolická církev je sice nejstarší a může se "ohánět" následovnictvým apoštolů..., ale za celou dobu její existence se na ní nalepila spousta věcí, která nejsou psána v Novém Zákoně a která mnohdy i odporují učení Ježíše Krista? A nebýt násilné rekatolizace po roce 1620, peněžní a světské moci, v dnešní době hlavně té peněžní, kde by asi u Nás byla katolická církev dnes? A proč se snaží "omlouvat" ostatní křesťanské proudy... zejména ty reformační...? To Oni jsou na správné cestě podle odkazu Ježíše Krista a Bible - nepotřebují "omlouvat" !?
Odpověď:
Promiňte, že jsem se Vás dotkl snad pouhou myšlenkou, že by se katolická církev mohla omlouvat i za "ostatní křesťanské, zejména reformační proudy". Vůbec jsem si neuvědomil, že jejich minulost je naprosto čistá. To, že by i na protestantských panstvích platilo "cuius regio, eius religio", je čistě historický blud. Fyzické a morální útoky proti katolické církvi v době před Bílou horou u nás byly samozřejmě projevem tolerance ze strany protestantů...
:-))))
A kde by byly reformované církve dnes, kdy nebylo katolické církve? Nezapomínáte tak trošku, že do 16. století máme společné dějiny? A jestli je popřete, z čeho vlastně vyrůstáte? Písmo vniklo uprostřed církve, nespadlo s nebe! Kde byste jinak vzal "odkaz Ježíše Krista a Bibli"?
Promiňte, ale domnívám se, že vůbec nevíte, co píšete...
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest