katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 12.11.2001
Otázka:
Prosim Vas, jakym zpusobem bych mohla co nejlepe pomoci vazne nemocnemu cloveku, ktery neveri v Boha. Je spravne verit a modlit se za jeho uzdravení a jakym zpusobem lze vysvobodit jeho dusi.Ma vubec clovek tuto moc neco takoveho ucinit.Dekuji za odpoved Milena
Odpověď:
Určitě, je to v podstatě kromě lidské péče to nejlepší, co pro něj můžete udělat. Nemocní lidé bývají velmi citliví a jsou vděční za každou naději. A zde je právě místo evangelia. Vzpoměňte si např. co odpovídá Ježíš Janovi, když po něm žádá znamení, zda je skutečně Mesiáš: Slepí vidí, chromí chodí, malomocní jsou očišťováni, hluší slyší, mrtví vstávají, chudým se zvěstuje evangelium... (srv. Lk 7,22). Ježíš přináší člověku naději, že jeho život nekončí v temnotě, ale že má smysl i s těmi těžkostmi.
Zkuste mu vhodně zprostředkovat to, co víra přináší. V historii najdeme přece tolik konverzí právě v nemoci. Určitě děláte dobrou věc a třeba právě zde přichází chvíle Vašeho apoštolátu.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest