katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 12.11.2001
Otázka:
Muze knez hlasat neco, cemu sam neveri? T.J. muze hlasat vodu a pit vino?
Odpověď:
Jistě, může se to stát. Samozřejmě záleží na tom, o co jde. Může např. povzbuzovat ministranty ve fotbale slovy "To vyhrajete, jste dobří!", i když vidí, že nemají žádnou šanci... Ale to je asi celkem běžná věc, udělal by to každý.
Co do profese kněz má a musí hlásat především evangelium. Ovšem předpokládá to, že mu rozumí. Bohužel neexistuje způsob, jak mu nalít do hlavy veškeré vědění, takže není jiná cesta, než to "sbírat po kapkách". Tudíž se docela klidně může stát, že teprve později pochopí to, proti čemu se třeba i bouřil nebo to nepřijímal. Proto osobně velmi oceňuji tradici církve a učitelský úřad, který shromažďuje zralé poznání předků a moudrých "současníků" a který pomůže eliminovat "mladické nerozvážnosti". Ovšem pokud by se stalo, že ho vůbec nerespektuje a prezenstuje pouze vlastní "výplody", pak je někde chyba. Tedy pochopitelně v onom knězi.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest