katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 17.12.2009
Otázka:
Je to rok co jsem chodila na katechismus, a byla jsem pokřtěna; můj přítel, křesťan už od narození, chce mít svatbu v kostele a požádal mě o ruku a svatbu bychom chtěli příští rok. Je nějaký problém s tím, že jsem byla pokřtěna až teď?
Odpověď:
Předpokládám, že přítel, o němž píšete, chce mít onu svatbu s Vámi. Je rozhodně přínosné, že Váš budoucí manžel je zároveň Vaším přítelem, jelikož přátelství je výborným tmelícím prvkem pro lásku.
Rozhodně v tom žádný problém není. Rozhodující je, že jste byla pokřtěna, a je naprosto lhostejné, jak je to dávno či nedávno. Plánujete-li svatbu na příští rok, řekl bych, je právě správný čas dohodnout se s Vaším farářem nebo jiným knězem, se kterým si rozumíte, aby Vás a Vašeho nastávajícího na svatbu připravil; příprava je podobná katechumenátu, ale je více zaměřena na manželský život a společné prožívání vztahu k Bohu i sobě navzájem.
Na otázku odpověděl: Zdeněk Drštka
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest