katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 12.11.2001
Otázka:
Jak poznat povolani k manzelstvi. Mluvi se pouze o znamkach povolani k duchovnimu zivotu - knez, reholnik. Muze byt i manzelstvi povolani k duchovnimu zivotu?
Odpověď:
K duchovnímu životu jsou povoláni všichni křesťané, toto povolání se nám dostává skrze křest. Ovšem jsou různé způsoby uskutečnění duchovního života: povolání k zasvěcenému způsobu života kněze, řehoníka, řeholnice, zasvěcené osoby, nebo povolání k manželství či život svobodného ve zdrženlivosti, aniž by došlo ke slavnostnímu slibu čitoty. Každý na svém místě uskutečňuje to, co mu patří. I manželství je cesta k Bohu, ale ve dvou (a spolu s dětmi). I zde je jako při každé jiné volbě stavu je třeba rozhodovat se "s Bohem". I povolání k manželství by měl člověk promodlit, aby získal vnitřní jistotu, že krok, který dělá, je správný.
O rozhodování, závažných životních volbách a nakonec i o povolání k celibáti či k manželství velmi pěkně píše polský jezuita Josef Augustyn, Dej mi napít. Druhý týden ignaciánských exercicií, Karmel. nakl. 1999.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest