katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 21.11.2001
Otázka:
Prosím o odpověď: Je možná zpověď po telefonu? (Když je zpověď nedostupná, např. proto, že se v místě zpovídá jen jednou týdně a v dobu, kdy je to pro mě nedostupné.) Ani když se kněz i kajícník osobně znají? Děkuji.
Odpověď:
Ne, zpověď po telefonu možná není, alespoň ne v běžných případech. A nejen po telefonu, ale ani po internetu se zpovídat nedá. Riziko narušení zpovědního tajemství je příliš velké, navíc je zpověď slavení svátosti, kde má být fyzicky přítomen na jednom místě udělovatel i příjemce. Někdy je to opravdu obtížnější, ale pokud je na obou stranách dobrá vůle, určitě se čas ke svátosti smíření najde.
Jiný by by případ nebezpečí smrti, pak je možná i tzv. generální absoluce (rozhřešení všech disponovaných společně) - např. při nějaké katastrofě, nehodě apod., ale i v misijích, kde není možné pro množství penitentů všem vyhovět. Nicméně i zde trvá povinnost přistoupit alespoň jednou za rok k individuální zpovědi.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest