katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 20.11.2001
Otázka:
Všiml jsem si, že v poslední době, zvláště v Německu vychází poměrně velké množství knih, tvářících se buď jako historická beletrie, nebo beletrie s historickým pozadím. Snad nejznámějším představitelem je spisovatel Philip Vanderberg. Jedno je však těmto knihám společné - snaží se dokázat, že křesťanství stojí na lživých základech, Ježíš byl obyčejný člověk, který sám měl děti a že katolická církev tají různé dokumenty, jež jí nejsou vhod. Je to nějaký moderní trend, organizovaná skupina proti křesťanství?
Odpověď:
Obávám se, že nejde o nic nového. To vše tady už totiž bylo, je a bohužel zřejmě i bude. Vlastně už Ježíšovi součastníci popírali jeho božský původ a viděli v něm obyčejného člověka. A toto se táhne dál. Tak si někdy říkám, že tito kritikové a pochybovači vlastně dělají církvi a křesťanství jako takovému dobrou službu. Kdyby to byl totiž jen lidský výmysl, jak to prezentují, tak se to dávno pod tíhou těchto "živlů" muselo rozpadnout. A protože církev žije už 2000 let a přežila veliké otřesy, tak to považuji za jeden z důkazů Boží přítomnosti v ní.
PS: k těm "přísně utajovaným informacím" katolické církve. Těžko uvěřit, že by se v dnešní zmedializované době podařilo něco závažného skrýt a ututlat. Tato "fáma" se šířila zvláště kolem zv. kumránských svitků od Mrtvého moře. Ale ty nejsou majetkem katol. církve a na jejich studiu se podílejí křesťané různých církví, židé i ateisté. Myslíte, že by v zájmu jedné skupiny - katolíků - něco schválně skrývali?
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest