katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 29.11.2001
Otázka:
je mozne, aby sel knez za kmotra pri birmovani? Rada bych byla birmovana, ale neznam nikoho, kdo uz birmovany byl, aby mi sel za kmotra.
Odpověď:
Vyloučené to není, otázkou zůstává, zda je to vhodné. Pokud se to týká kněze "z rodiny" (příbuzného), pak bych problém neviděl. Ale není moc vhodné, aby byl kněz kmotrem svých farníků. Už z čistě praktického hlediska: kmotr má svého kmotřence duchovně doprovázet a být s ním ve styku, bohužel kněze často "zavanou" rozhodnutí biskupa a pastorační povinnosti na druhý konec diecéze a kontakt tím značně trpí.
Kmotrovství bych viděl především jako poslání a službu laiků v církvi. Určitě v okruhu svých známých nebo farnosti někoho takového najdete.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest