katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 5.12.2001
Otázka:
Jsem duševně nemocný, prý, přepracování epilepsie atd. zjevují se mi v depresích různé obrazy....nedokážuji si je vysvětlit. Rád bych studoval internátně teologii. Tíží mě v současné době deprese apod. pracoval jsem jako programátor. odpovíte mi???
Odpověď:
Přiznám se, že jsem asi dost dobře nepochopil, na co se vlastně chcete zeptat. Jde o možnost studia teologie? Nevím, co myslíte slovem "internátně". Jde o "interní studium teologie" nebo ještě o něco jiného?
Co se týče interního studia teologie jako laik, pak tuto možnost má každý středoškolák s maturitou, který splní přijímací podmínky: test znalostí, pohovor, doporučení duchovního správce, psychotest apod.- přesné podmínky je třeba ověřit na KTF UP v Praze, CMTF UP v Olomouci či na TF JCU v Českých Budějovicích.
Musíte sám zvážit otázku, popřípadě ji prokonzultovat se svým lékařem, zda poměrně náročné studium s ohledem na zdravotní stav zvládnete.

Co se týče studia teologie se zaměřením na přijetí svátosti kněžství, zde jsou kriteria výběru mnohem přísnější. Kromě pravosti povolání se totiž uvažuje i celkový zdravotní stav uchazeče. Kán. 1041 CIC jmenuje mezi iregularitami - trvalými překážkami - psychické onemocnění, které by podle úsudku znalců zneschopňovalo kandidáta řádne vykonávat službu.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest