katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 21.1.2002
Otázka:
Zajímalo by mne, proč u nás kněží nechodí na veřejnosti v klerice jako třeba v Polsku nebo i jinde? To se za kněžství stydí?
Je někde stanoveno, jest-li mají chodit nebo ne nebo je to na jejich libovůli?
Odpověď:
Oděv kněží zmiňuje kán. 284 CIC: Ať duchovní nosí slušný církevní šat podle předpisů vydaných biskupskou konferencí a místních zákonných zvyků. Podle tohoto kánonu vydala Biskupská konference ČR toto ustanovení: "Církevní oděv duchovních se skládá z kolárkové košile nebo bílé košile s lingulem a obleku tmavé barvy. Trvalí jáhni nejsou vázáni církevním oděvem, ale mohou nosit na klopě saka malý křížek." Nutno ovšem poznamenat, že toto oficiální rozhodnutí padlo teprve v minulých týdnech, proto se kněží takto teprve "učí oblékat".

Otázka pro čtenáře: myslíte si, že je vhodné, aby chodili kněží takto oblečeni stále? Nevydělují se příliš od společnosti?
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest