katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 19.3.2002
Otázka:
Kdo se může dostat do nebe bez očistce?Jak je to u potracených děte a dětech ,které umřeli po porodu bez svátosti křtu?Může se nepokřtěný člověk dostat do nebe?(bez křtu touhy)
Odpověď:
Rozhodnout, kdo se může dostat do nebe bez očistce, je rezervován Bohu. My se můžeme a měli bychom snažit zemřít ve stavu posvěcující milosti a dostatečně nahradit spáchané hříchy.
Co se týče nepokřtěných dětí, nebyly pokřtěny nikoli vlastní vinou, ony Krista neodmítly. Zavržen může být jen ten, kdo definitivně a z vlastní vůle odmítne spásu. Proto i u nepokřtěných dětí, i u ostatních nepokřtěných lidí, kteří svým životem upřímně hledali pravdu a snažili se žít podle svého svědomí, můžeme doufat, že budou spaseni. Ostatně tomuto tématu již bylo věnováno několik předchozích odpovědí (např. zde nebo zde).
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest