katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 25.2.2002
Otázka:
Dobry den, mela bych jeden dotaz:
1) Krestanstvi je dost dobra cesta pro zivot a pokud si ji clovek vybere, pak ma velkou sanci, ze nezabloudi, ale proc ji vydavat za jedinou? Proc se tvarit, ze jen krestane maji pravdu? Nikdo z lidi prece neni spolu s Bohem na nejvyssi hladine poznani a nezna jeho plany, stejne tak jako nikdo z nas nevidi do lidskych srdci a nevidi, ci kroky jsou provazeny laskou bez ohledu na vyznani. Nechtelo by to trosku tolerance?
Dekuji za odpoved a preji vse dobre
Odpověď:
Já osobně pluralitou postmodernizmu přesvědčen nejsem a taktéž se domnívám, že pravda může být jen jedna. Proto nemohu souhlasit s tím, že by křesťanství bylo jen jednou z cest ke spáse. Je pravda, že z našeho lidského poznání toho o Bohu víme jen málo. Boha se lze rozumem pouze dotýkat, nikoli ho postihnout. O vnitřním životě Boha a o jeho záměrech skutečně nemůžeme z pouhého rozumu vědět vůbec nic... Jenže: Nejsme odkázáni pouze na lidské poznání a mínění, ale podstatným prvkem židovství a křesťanství je Boží sebezjevení. Jestliže my sami toho nic nevíme, neznamená to, že se to nemůžeme dovědět na základě svědectví. A tím se dostáváme do skutečné oblasti víry. Pokud věřím Bohu, věřím také tomu, co nám sdělil jednak o sobě samém, jednak o cíli a poslání člověka. Ježíšovo hlásání nás nenechává na pochybách, že by "víra a křest" byly jedinou cestou k Bohu: Mk 16,16 Kdo uvěří a přijme křest, bude spasen; kdo však neuvěří, bude odsouzen. Moc variant či alternativních cest nám evangelium nedává.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest