katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 12.2.2002
Otázka:
Chtěl bych znát zkušenosti, zda jste se setkali nebo jak hodnotíte to,že kněz z při kázání v kostele hovoří o nutnosti ( povinnosti) správného křesťana posílat dítě do Církevní školy ?
Odpověď:
Osobně jsem se s tím nesetkal. Domnívám se, že volba církevní školy není povinností, rodiče mají na základě slibu daného při křtu zajistit dítěti náboženské vzdělání, což může být klidně i formou vyučování náboženství na "světské" škole. Myslím, že rozhodujícím kriteriem pro volbu školy bude kvalita vyučování, dostupnost, celkový ráz školy. Samozřejmě, že církevní školství hraje dosti velkou úlohu v křesťanské společnosti a je dobré, když rodiče mají možnost, aby dítě navštěvovalo školu, která je vedena v křesťanském duchu.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest