katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 19.4.2002
Otázka:
Zdravim Vas,
mnoho se v dnesnich dnech diskutuje na internetu o pravosti zjeveni v Medjugoriji, slysel jsem ze to jsou udajne posledni prave zjeveni a ze potom bude jeste nekolik zjeveni jinde ve svete, ale ty uz nebudou prave. Chci se zeptat, jaky je Vas nazor na Medjugorji a taky na Litmanovou, kde zacala zjeveni pozdeji a tudiz by mely byt podle slov Panny Marie falesne. Jak se rika ze vsechno se pozna podle toho jake to nese ovoce tak jak v Medjugirji tak Litmanove je spoustu obraceni a uzdraveni.Osobne si myslim ze k obraceni nebo uzdraveni muze dojit kdekoliv ve svete kde se schazeji lide v dobre vire, modlidbe a doufaji v pomoc od Boha. Logicky, cim vic lidi se modli tim vetsi sila to musi byt. Dekuji za odpoved a preji krasny zbytek dne.
Odpověď:
Posouzení "pravosti" zjevení nepřísluší zcela určitě mně, ale učitelskému úřadu církve, který obsah zjevení zkoumá. Ale ani on nemůže zjevení autorizovat, pouze konstatuje, že obsah zjevení není v rozporu s Písmem a učením Církve. To je samozřejmě možné, až zjevení skončí. Proto se také dosud Církev s definitivní platností o těchto zjeveních nevyjádřila. Z tohoto důvodu se zdržím jakéhokoli osobního hodnocení Vámi uvedených zjevení. Už třeba proto, že jsem na žádném z těchto míst osobně nebyl.
Naprosto s vámi souhlasím v tom, že k obrácením může dojít kdekoli na světě, scházejí-li se tam lidé k modlitbě. Osobně jsem byl v Lurdech a v La Salette a mohu říci, že na mě obě místa zapůsobila. Ne ovšem jako nějaká náboženská senzace, ale jako duchovní centrum modlitby (ačkoli stánky prodavačů kýčových sošek apod. byly bohužel všude). Jesliže je návštěvou takových míst povzbuzena osobní zbožnost člověka, není to určitě nic odsouzeníhodného. Nakonec všechna tato zjevení, od těch uznaných až po ta otevřená, by měla mít jen jeden cíl: oživit víru člověka. Nemohou přidat nic, co by v Písmu už obsažené nebylo, pouze mají znovu poukázat na aktuálnost té které pravdy.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest