katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 16.9.2002
Otázka:
Casopis Svetlo uvedl, že osoba s homosexuální orientací nemůže přijmout kněžské svěcení. Je to pravda? A není to potom diskriminace osob, které za svou orientaci nemohou a mohli by vykonat jako kněží mnoho dobrého?
Odpověď:
Nevím, z kterého zdroje čerpala redakce Světla tuto informaci, ale homosexualita jako taková není překážkou k platnosti kněžského svěcení. Překážkou by byla neschopnost k dodržování celibátu - čili života bez sexuální aktivity. Bylo by jistě nespravedlivé nařknout všechny takto orientované osoby z toho, že nemohou žít čistě. Jako heterosexuál ovládá svou sexualitu, tak podobně i homosexuál se nemůže nechat zmítat pouze tělesnými vášněmi. Nevidím důvod, proč by apriorně byla tato schopnost u homosexuálů vyloučena. Záleží spíše na pastorační opatrnosti biskupa, zda připustí ke svěcení osoby, které jsou k celibátu nezpůsobilé, ať už se jedná o homosexuály nebo heterosexuály.
PS: A tímto se s vámi loučim... :-)
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest