katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 21.5.2002
Otázka:
Dobrý den, zajímalo by mně vysvětlení pojmu "nebeská církev". Při rozhovoru s panem farářem jsem dostal za cíl zabývat se nebeskou církví, tj. svatými, kteří se za nás přimlouvají a modlit se za jejich úmysly. Kde bych našel na internetu historii svatých?. Děkuji.
Odpověď:
Pojme "nebeská církev" se míní společenství lidí, kteří dosáhli blaženosti, jsou "v nebi". Toto spojení se objevuje v modlitební praxi církvi: pozemská církev se modlí spolu s nebeskou (např. závěr preface "proto tě společně se všemi anděly a svatými v nebi společně chválíme a voláme...") My můžeme prosit svaté o přímluvu za naše potřeby, přidávat se k jejich chválám Boha.
K životopisům svatých: já osobně používám třeba http://www.nominis.com, kde je solidní databáze jmen světců s dobrým vyhledáváním podle různých kriterií. Ale takových stránek bude asi víc.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest