katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 8.7.2002
Otázka:
Vím, že církev v manželství doporučuje "přirozené plánování rodičovství". Jak je to ale v případě, když se dvojice rozhodne používat prezervativ? Slyšel jsem, že je to z hlediska morálky těžký hřích.
Odpověď:
V současné teologické morální literatuře nenajdete přímo vyjádření, že by umělá antikoncepce byla vždy těžkým hříchem, ačkoli samozřejmě může být, záleží i na dalších okolnostech. Jako bezproblémově morálně přípustná se opravdu doporučuje metoda přirozeného plánování rodičovství (PPR). V jistých případech se může stát, že není možné tuto metodu aplikovat, pak je nejlépe konzultovat odborníky na tuto problematiku. Je celkem zbytečné řešit tuto otázku na obecné rovině, bude lépe, když se dobře seznámíte s PPR, popřípadě konkrétní případ proberete se svým zpovědníkem.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest