katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 15.7.2002
Otázka:
Někde jsem četl, že existuje i peklo pro křestany. Co musím udělat, abych se tam nedostal a abych se vyhnul i očistci, což je skoro totéž s jedinou útěchou, že to jednou skončí. Mám z Boha strach.
Odpověď:
Peklo samozřejmě existuje jako reálná možnost vyústění existence pro každého člověka, tedy i pro křesťana. Samotný křest tuto možnost automaticky nevyloučí. Stáváme se sice Božími dětmi, ovšem naše svoboda zůstává a s tím i možnost, že se vůči Bohu postavíme zády.
Recept na spásu je jediný: žít život víry podle Ježíšova evangelia. To neznamená plnit formálně nějaké příkazy a zákazy, ale cestou je především víra a důvěra v Boha a metanoia - změna smýšlení (pokání, obrácení). To je uznat svou hříšnost a prosit o smilování.
Potvrzením našeho obrácení pak je i vnější život uspořádaný podle přikázání: milovat Boha a bližního, což je v podstatě shrnutí celého Desatera.
Z Boha není třeba mít strach, člověk by se měl mít obavu jen ze sebe, protož pouze vlastním rozhodnutím ztrácí blaženost.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest