katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 11.6.2002
Otázka:
Dobry den. Chtela bych se zeptat, jestli neslo vypsat co Katolicka cirkev bere jako Dogma.Dekuji za odpoved. Preji krasny den.
Odpověď:
Tak to opravdu nešlo... :-) Sbírka dogmat, závěrů koncilů a prohlášení papežů Enchidirion symbolorum definitiorum et declarationum de rebus fidei et morum autorů H. Denzingera a A. Schönmetzera (běžně používaná zkratka "DS") má cca 900 stran (latinské vydání). Pokud ovládáte latinu, tak není problém si ji prostudovat. Vydává ji i německé nakladatelství Herder. Kromě toho existují dvojjazyčná vydání (Lat.-It.; Lat.-Něm...), která jsou v zahraničí běžně dostupná. U nás se k překladu ještě nikdo neodhodlal a osobně bych na to moc nespoléhal. Bylo by to značně nerentabilní.
Nicméně neklesejte na mysli. Na Slovensku vyšel r. 1995 v nakl. Dobrá kniha překlad díla J. Neunera a H. Rosse Viera Cirkvi v úradných dokumentoch jej magistéria, která je průřezem dogmat řazených tematicky, nikoli chronologicky jako DS. Zde se na cca 450 stranách seznámíte s těmi podstatnými dogmaty.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest