katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 10.6.2002
Otázka:
Mám dotaz: Jak má přistupovat k volbám katolík, který zásadně ve svědomí nesouhlasí s demokratickým systémem? Tedy, že vláda patří většině, která rozhoduje, byť nemorálně a nesprávně. Naopak věří, že vláda patří panovníkovi, který je za ni odpovědný Bohu.
Co na to oficiální nauka?
Odpověď:
Oficiální nauka na to nic. Křesťanství není spojeno s žádným společenským řádem; existovalo v antickém starověku, ve středověkém feudálním systému, novověkém "osvíceném" absolutismu a existuje i v moderní demokracii. Nechcete-li se z důvodů osobního politického názoru účastnit voleb, je to vaše věc. Nejlépe asi pro vás bude založit monarchistickou stranu (ovšem do těchto voleb to už nestihnete), nebo usilovat o změnu systému jinými prostředky - třeba propagandou. Ovšem představa platónského státu je skutečně lákavá... :-)
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest