katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 1.10.2002
Otázka:
Jak se díváte na nedostatek řeholních povolání (úmyslně vynechávám povolání kněžská). Ještě mohu i otázku zúžit: na nedostetk ženských řeholních povolání? Které důvody byste uvedli jako hlavní? Jakým způsobem by se mohlo přispět k odstranění tohoto problému.
Prioritní je jistě modlitba.
Odpověď:
Tato otázka je přímo určená k diskuzi. Jenže nevím kolik surfařů to zaujme!? Podle mého skromného mínění je na vině současná prezentace dívky. Převážně erotická reklama nejspíše neovlivňuje pouze muže, ale ukazuje dívkám falešný ideál krásy. Při pohledu na fotomontáže jsou podvedeny také ony, když uvěří, že to nejlepší na světě je dobře vypadat. Kdybych nevěděl co s penězi, založil bych ekumenický dívčí časopis. Myslím, že církev má ukázat skutečnou tvář ženy.
Jinak svatých řeholnic máme plno, ještě by to chtělo nějaké svaté matky. Jedny se modlí a druhé mají vychovávat. Slyšel jsem jednoho řeholníka mluvit o tom, jak ho v mládí oslovili lidové misie - ale on, dělá je taky?
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest