katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 7.4.2001
Otázka:
Prosím o odpoved na otazku, jak je to podle uceni katolicke cirkve se spasou pro ty, kdo v Jezise neveri. Mirim tim predevsim na to, cim mi casto moji znami argumentuji - zatracuje Buh dobre lidi, kteri v neho neveri? Rikaji, ze v takoveho Boha by verit nemohli. Dekuji.
Odpověď:
Učení katolické církve obsažené v Katechizmu katolické církve, č. 1257:
`Sám Pán tvrdí, že křest je nezbytný pro spásu (srv. Jan 3,5). Proto přikázal svým učedníkům, aby hlásali evangelium a křtili všechny národy (Mt 28,19-20). Křest je nezbytný ke spáse pro ty, jimž bylo hlásáno evangelium a kteří měli možnost žádat o tuto svátost (srv. Mk 16,16). Církev nezná kromě křtu jiný prostředek, aby zajistila vstup do věčné blaženosti.`
Už Ježíš a dál jeho apoštolové a s nimi celá církev hovořili o nutnosti víry a křtu, aby člověk dosáhl blaženosti. Bůh lidi nezatracuje, člověk se od něj odděluje sám tím, že jej odmítá vírou přijmout, a toto oddělení od Boha bude potom pociťovat jako zatracení.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest