katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 9.10.2002
Otázka:
Dobrý den. Měla bych jednu otázku, která je na těchto stránkách velmi často probírána a týká se předmanželské čistoty. Je považováno za hříh, když dva lidé, kteří spolu jen chodí, provádějí "všechno" kromě pohlavního styku? Za odpověď vám děkuji :o)
Odpověď:
To znáte, že my těch předpisů máme jenom desatero. Kdybychom to vykládali, že stačí dodržovat tři příkazy a sedm zákazů, tak jsou všichni nejspíš katolíci. Ale těch deset nařízení má zahrnovat všechny oblasti života a veškerou morálku. Takže i to "nesesmilníš!" je hrubou oporou pro svědomí. Nemůžu vypsat, co všechno tam patří. I když by to mohlo na tyto stránky přes vyhledávač přilákat nějakého zvrhlíka a potom by se třeba obrátil.
Co se týká snoubenců, neexistuje rozhodný, všeobecný a jmenný seznam. Navíc se láska neprojevuje pouze a především erotikou. Určité intimní chování mladí odkládají až po svatbě, protože sexualita je tak veliká věc, že ji má chránit svátost manželství. Doba, kdy se poznáváte, se liší od společného života. Můžete za měsíc zjistit, že nejde o vhodného partnera a potom bude pozdě litovat, že jste ho vůbec políbila. Proto je třeba se řídit úsudkem svědomí a zkoumat, zda se nezaměňuje hledání lásky za pud či romantiku.
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest