katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 23.9.2002
Otázka:
Chvála Kristu!
Při čtení životopisů papežů se setkávám s pojmem "Malachiášovo proroctví". Prosím, mohli byste mi vysvětlit, co to je, kdy a jak vzniklo? Děkuji.
Odpověď:
Malachiášovo proroctví je středověký spis psaný pod jménem starozákonního proroka. Obsahuje krátké charakteristiky papežů. Přirovnal bych to k Nostradamovým proroctvím či horoskopům. Například současný papež je vystižen slovy "pilné slunce", jeho následník "sláva olivy" a pak už je řada zakončena jménem Petr II. Z toho se dovozuje brzký konec světa ( ostatně z čeho ne? ). Ale takových už tady bylo. Uklidňují mě dvě věci: v bazilice svatého Pavla za římskými hradbami, kde jsou podobizny papežů, je dostatek volných kruhových kazet. A také biblické znamení, že židovský národ nejdřív uvěří v Ježíše Krista, se dosud nesplnilo.
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest